MIEJSCE

Bonjour Bébé to miejsce gdzie Twoje dziecko będzie miało możliwość odkrywania świata i nauki w codziennych czynnościach. Nasze działania inspirowane są pedagogiką Marii Montessori, której podstawą jest uszanowanie naturalnej indywidualności każdego dziecka, w obszarze fizycznym, umysłowym, duchowym i emocjonalnym. Uczymy maluchy świata poprzez dostępne im w tym wieku narzędzie, czyli zmysły. W oparciu o nie budują one siebie, swój intelekt i przyswajają to co je otacza - język, zwyczaje, kulturę czy pojęcie piękna.

Żłobek Bonjour Bébé powstał na bazie naszych licznych doświadczeń w pracy z dziećmi, obserwacji innych placówek oraz wielu godzin rozmów z rodzicami maluchów. Postanowiliśmy wyjść na przeciw ich oczekiwaniom i stworzyć dzieciom miejsce czyste, bezpieczne, stymulujące rozwój i całkowicie dostosowane do ergonomicznych potrzeb najmłodszych. Wyposażenie żłobka spełnia najwyższe normy i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych dzieci jest u nas kolejnym ważnym zadaniem. Zdecydowaliśmy się na zdrową kuchnię. Korzystamy z usług kateringu stworzonego wyłącznie dla dzieci, którego podstawą są kasze, ryż, jaja od kur z wolnego wybiegu, warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste oraz duszone mięso.

W Bonjour Bébé unikamy udziecinnionej formy języka w kontakcie z dziećmi oraz banalnej stylistyki wnętrz.

Kadra dobrana została tak, aby każda z osób mogła wnieść do placówki swoje wyjątkowe doświadczenie i wyjątkowe umiejętności.

W Bonjour Bébé dużą wagę przywiązujemy do czytania dzieciom. Bajki, rymowanki, wierszyki. Jak potwierdzają badania czytanie na głos uczy myślenia i języka, a także rozwija wyobraźnię i pamięć. Nasze bajeczki jak dawniej, ukazują dzieciom poprawne wzorce dobrych zachowań.
Facebook
/BONJOURBEBE